4 Tipy: Ako Sa Nadobro Zbaviť Ploštíc Vo Vašej Domácnosti

21. novembra 2022

Ak ste mali tú smolu na ploštice, viete, aké ťažké je sa ich zbaviť. Tieto otravné stvorenia sa môžu odviezť na vašom oblečení, batožine alebo nábytku a zamoriť váš domov okamžite. Ale nebojte sa – existujú spôsoby, ako sa ich môžete zbaviť. Tu sú 4 tipy, ktoré vám pomôžu ploštice z domova na dobro vyhnať.

1. Povysávajte celú spálňu a potom vákuové vrecko zahoďte

Ak sa chcete zbaviť ploštíc, musíte byť dôkladní. To znamená povysávať celú spálňu a potom sa zbaviť vákuového vrecka. Ploštice sa totiž môžu schovať kdekoľvek – a posledná vec, ktorú by ste chceli, je, aby vyliezli z vákua a začali znova zamorovať váš domov. Dbajte teda na dôkladné povysávanie a potom vrecko ihneď zlikvidujte. Možno to nie je príjemné, ale je to najlepší spôsob, ako sa zbaviť ploštíc. Ploštice priťahujú teplo a oxid uhličitý, takže keď zapnete vysávač, okamžite ich to pritiahne.

2. Vyperte všetku posteľnú bielizeň v horúcej vode

Jednou z najúčinnejších metód je pranie posteľnej bielizne v horúcej vode. Vysoké teploty zabijú všetky prítomné ploštice, ako aj ich vajíčka. Okrem toho pravidelné vysávanie a používanie čističa prachu na matraci pomôže odstrániť všetky ploštice, ktoré teplo ešte nezabilo. Dodržaním týchto jednoduchých opatrení sa môžete chrániť pred nebezpečenstvom, ktoré predstavujú ploštice.

Aj keď pranie posteľnej bielizne nie je zárukou, že sa zbavíte všetkých ploštíc vo vašej domácnosti, je to účinný krok na kontrolu ich populácie.

3. Na dezinfekciu matraca a nábytku použite parný čistič

Jedným z najlepších spôsobov, ako zabiť ploštiíc, je pomocou pary. Parný čistič môže pomôcť zabiť ploštice a ich vajíčka a zabrániť im zamoriť váš domov.

Parný čistič nielenže zabije ploštice, ale dezinfikuje aj váš matrac a nábytok. Pomôže to zabrániť šíreniu chrobákov do iných oblastí vášho domova.

Čistenie parou je bezpečný a efektívny spôsob, ako odstrániť ploštice bez agresívnych chemikálií. Ak si myslíte, že by ste mohli mať ploštice, určite na dezinfekciu matraca a nábytku použite parný čistič.

Okrem toho môžu parné čističe pomôcť odstrániť aj roztoče, ktoré sú ďalšou častou príčinou alergií. Roztoče sú drobné stvorenia, ktorým sa darí v prašnom prostredí a často sa vyskytujú v matracoch a čalúnenom nábytku.

Použitie parného čističa na odstránenie roztočov môže pomôcť zmierniť alergické príznaky a vytvoriť zdravšie domáce prostredie.

 

4. Ak problém pretrváva, vyhľadajte odbornú pomoc

Ploštice nie sú na smiech. Títo krv sajúci škodcovia môžu rýchlo zmeniť váš domov na nočnú moru a zbaviť sa ich nie je ľahké. Ak sa s plošticami trápite viac ako pár dní, je čas zavolať profesionálov. Tu je dôvod:

1.) Ploštice sú experti na skrývanie sa
Dokážu sa vtesniť do tých najmenších trhlín a štrbín, takže je ťažké ich nájsť a ešte ťažšie ich odstrániť. Naša profesionálna spoločnosť na hubenie škodcov má školenie a skúsenosti na nájdenie a odstránenie ploštíc, dokonca aj na tých najskrytejších miestach.

2.) Ploštice sú odolné
Dokážu prežiť niekoľko mesiacov bez jedla a po ošetrení pesticídmi sa rýchlo vrátia späť. Naša profesionálna deratizačná spoločnosť použije najefektívnejšie metódy na odstránenie ploštice domácej a zabránenie jej návratu.

3.) Ploštice sa šíria
Ak máte ploštice, je veľká šanca, že aj vaši susedia. Zavolaním odborníka, aby sa postaral o problém, pomôžete zabrániť šíreniu týchto škodcov aj do iných domovov vo vašom okolí.

Záver

Tieto tipy by vám mali pomôcť nadobro odstrániť problém s plošticami vo vašej domácnosti. Ak však problém pretrváva, neváhajte zavolať profesionálnu službu, ako je tá naša, ktorá sa o to postará za vás. Máme skúsenosti a odborné znalosti na to, aby sme sa ploštice rýchlo a efektívne zbavili, aby ste sa mohli opäť tešiť zo svojho domova.

Sme tu naozaj pre Vás

O nás

MR SERVIS je člen združenia DDD a cechu profesionálov – CERTIFIKOVANÁ FIRMA

ISO 9001 a ISO 14001

Vykonávame deratizáciu, dezinsekciu a dezinfekciu pre firmy, organizácie a domácnosti. Máme vyše 20 ročné skúsenosti v dannej problematike. Služby poskytujeme na vysokej úrovni s ohľadom na životné prostredie, zdravie ľudí a domácich zvierat. Pokiaľ máte problém s výskytom škodcov (hlodavce,hmyz) alebo chcete preventívne ochrániť Váš objekt, kontaktujte nás prosím, najlepšie emailom na mrservis.m@gmail.com