5 Tipov Ako Predchádzať Bežním Zimním Škodcom

31. januára 2023

Zima je v mnohých častiach sveta hneď za rohom a hoci môže priniesť sviatočnú náladu, prináša aj nižšie teploty a nepríjemných škodcov. Od hlodavcov až po hmyz sa váš dom alebo podnik môže ľahko stať obeťou týchto nevítaných zimných návštevníkov.

Viac o konkrétnych bežných zimných škodcov sa môžete dočítať v našom predošlom príspevku:
5 najčastejších škodcov, ktorí trávia zimu u Vás doma

Desí vás predstava, že váš domov zamoria zimní škodcovia? Verte tomu alebo nie, existuje pomerne veľa bežných domácich škodcov, ktorí sa budú snažiť urobiť si vo vašom dome pohodlie počas chladnejších mesiacov.

Ale ešte neprepadajte panike! S trochou preventívnej údržby a pravidelných kontrol môžete podniknúť kroky na zníženie počtu nevítaných zimných návštevníkov v tejto sezóne a dúfajme, že ich udržíte mimo vášho obytného priestoru.

V tomto príspevku preskúmame, ako sa vyhnúť bežným zimným škodcom, aby ste boli o krok vpredu.


1. Udržujte svoj domov čistý

Jedným z najlepších spôsobov, ako predísť zimným škodcom, je udržiavať domácnosť v čistote. Pravidelne vysávajte a oprašujte všetky povrchy, aby ste odstránili omrvinky jedla alebo iné potenciálne zdroje potravy pre škodcov.

V kuchyni nezabudnite po každom použití utrieť pulty a spotrebiče a umyť riad. Tiež by ste mali pravidelne vyprázdňovať odpadkové koše a udržiavať ich čisté.

S blížiacimi sa zimnými mesiacmi je dôležité zabezpečiť, aby váš domov zostal čistý a primerane udržiavaný. Udržiavanie poriadku v domácnosti je nielen estetické, ale pomáha aj pri ničení škodcov.

Neporiadok slúži len ako ďalšia atrakcia pre zimných škodcov, ako sú hlodavce a pavúky. Udržiavaním vášho domova bez nečistôt a pravidelným praním bielizne môžete zabrániť tomu, aby si títo rušiví zimní návštevníci urobili váš domov podľa seba.

Nakoniec, ak máte podozrenie, že zimný škodcovia sa už dostali do vášho domova, určite sa obráťte na skúseného špecialistu na kontrolu škodcov, ktorý vám poskytne ďalšie pokyny, ako bezpečne zbaviť váš priestor akýchkoľvek neželaných návštevníkov.


2. Správne skladujte potraviny

Ďalším spôsobom, ako zabrániť zimným škodcom, je správne skladovanie potravín. Všetky potraviny uchovávajte vo vzduchotesných nádobách alebo v chladničke.

Ak máte nejaké otvorené vrecia s potravinami, nezabudnite ich čo najskôr preložiť do uzavretých nádob. Mali by ste sa tiež vyhnúť ponechaniu akéhokoľvek jedla na doske alebo v iných oblastiach, kde môžu byť prístupné škodcom.

Udržiavanie vášho domova bez škodcov je dôležitou súčasťou zazimovania a správne skladovanie potravín môže znamenať rozdiel. Správne skladovanie potravín znižuje pachy potravín, ktoré sú atraktívne pre mnohých škodcov, ako sú myši a šváby.

Škodcovia môžu prísť s rôznymi problémami, ako je poškodenie nábytku a vecí, zdravotné riziká spôsobené kontamináciou potravín alebo povrchov a otravný hluk počas noci.

Je tiež dôležité pravidelne kontrolovať všetky uskladnené predmety, či sa v nich nenachádzajú známky zamorenia, takže ak sa nejaký začne objavovať, je možné ho riešiť bezprostredne pred jeho rozšírením.

Uchovávanie suchých potravín vo vzduchotesných nádobách a chladených predmetov v ich vhodnom priestore pomôže zabezpečiť, že k nim nebudú mať prístup škodcovia. To minimalizuje ich pozvanie do domácnosti a pomôže vám to zostať bez škodcov počas celej zimy.


3. Utesnite vstupné body

Škodcovia sa môžu do vášho domova dostať aj cez štrbiny a štrbiny v stenách alebo základoch. Všetky praskliny alebo otvory, ktoré nájdete, utesnite tmelom alebo iným typom tmelu. Môžete tiež namontovať zábrany na všetky vonkajšie dvere a opraviť rozbité okenné siete.

Utesnenie vstupných bodov je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako zabrániť zimným škodcom, aby si urobili domov vo vašom! Funguje to tak, že sa uzatvoria cesty, po ktorých sa môžu škodcovia dostať do vášho domova – v konečnom dôsledku tak zostane váš životný priestor chránený túto zimu aj po nej.

S týmto preventívnym krokom si môžete byť istí, že váš domov bude zabezpečený proti nechceným hosťom.


4. Používajte Repelenty proti škodcom

Existuje rad repelentov proti škodcom, ktoré môžete použiť na ochranu proti zimným škodcom. Niektoré bežné možnosti zahŕňajú guličky proti moliam, pasce na myši a ultrazvukové odpudzovače škodcov. Môžete si tiež kúpiť prírodné repelenty proti škodcom vyrobené z esenciálnych olejov, ako je mäta pieporná alebo levanduľový olej.

Repelenty proti škodcom predstavujú dôležitú bariéru proti zimným škodcom vo vašej domácnosti. Používaním produktov navrhnutých tak, aby odpudzovali – a nie zabíjali – tieto tvory, môžete im zabrániť vniknúť do vášho domového priestoru a spôsobiť problémy.

Niektoré zo spôsobov, ako sú tieto repelenty, zahŕňajú maskovanie ľudských pachov, poskytovanie nepríjemných pachov alebo chutí a zasahovanie do komunikačných systémov škodcov.

Pomocou preventívnych metód, ako sú tieto, môžete túto zimnú sezónu chrániť svoj domov.


5. Zavolajte odborníka na kontrolu škodcov

Ak máte napriek týmto preventívnym opatreniam stále problémy so zimnými škodcami, budete musieť zavolať odborníka na hubenie škodcov. Profesionál bude schopný identifikovať zdroj problému a poskytnúť vám cielenejšie riešenia, ako sa zbaviť škodcov vo vašej domácnosti.

Zavolať odborníka na kontrolu škodcov je jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť zimným škodcom mimo vášho domova. Nielenže sú dobre vyškolení na zisťovanie a neutralizáciu existujúceho zamorenia, dokážu tiež identifikovať potenciálne oblasti, ktoré môžu byť zraniteľné voči budúcej činnosti.

Profesionálne služby zvyčajne používajú techniky integrovanej ochrany proti škodcom na proaktívne zabránenie tomu, aby sa škodcovia dostali do vášho domova, namiesto toho, aby ich po príchode jednoducho odstránili.


Záver

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa bežných zimných škodcov vo vašej oblasti alebo by ste chceli odbornú pomoc s ich odstránením, neváhajte nám zavolať. Medzitým môžete urobiť potrebné opatrenia, aby ste zabránili tomu, aby sa týto škodcovia túto zimu udomácnili vo vašom dome!

Sme tu naozaj pre Vás

O nás

MR SERVIS je člen združenia DDD a cechu profesionálov – CERTIFIKOVANÁ FIRMA

ISO 9001 a ISO 14001

Vykonávame deratizáciu, dezinsekciu a dezinfekciu pre firmy, organizácie a domácnosti. Máme vyše 20 ročné skúsenosti v dannej problematike. Služby poskytujeme na vysokej úrovni s ohľadom na životné prostredie, zdravie ľudí a domácich zvierat. Pokiaľ máte problém s výskytom škodcov (hlodavce,hmyz) alebo chcete preventívne ochrániť Váš objekt, kontaktujte nás prosím, najlepšie emailom na mrservis.m@gmail.com