Kupujete Dom? Prečo Je Dôležitá Domová Prehliadka Termitov

6. februára 2023

Vlastníctvo domu je jednou z najväčších investícií v živote a pred podpisom zmluvy je dôležité uistiť sa, že s nehnuteľnosťou nie sú žiadne problémy.

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je kontrola termitov, čo je základný krok, ktorý sa pri kúpe domu často prehliada.

Dôkladná kontrola termitov vám môže ušetriť čas a peniaze tým, že odhalí napadnutie škodcami, poškodenie spôsobené organizmami ničiacimi drevo alebo iné problémy, ktorých oprava môže stáť stovky až tisíce Eur.

V tomto príspevku na blogu sa budeme zaoberať tým, čo presne je termitová kontrola domu, a prečo je pre kupujúcich domov také dôležité zahrnúť ju do procesu kúpy.


1. Čo je to domová prehliadka termitov a prečo ju potrebujete pri kúpe domu

Keď zvažujete kúpu nového domu, je dôležité nechať si vykonať kontrolu domu na prítomnosť termitov. Pri tomto type inšpekcie sa zisťuje prítomnosť akéhokoľvek drevokazného hmyzu, ako sú termity, mravce a iní škodcovia, ako aj prípadné škody, ktoré vznikli v dôsledku ich výskytu.

Bez takýchto kontrol, môžu majitelia domov zmeškať identifikáciu existujúcich a potenciálnych problémov spôsobených týmito škodcami, ktoré môžu spôsobiť nákladné opravy v budúcnosti.

Vyškolený odborník dokáže určiť, či je v nehnuteľnosti prítomné zamorenie alebo potenciálna škoda.

Majte istotu, že váš budúci vysnívaný dom je bez týchto problémov vďaka kontrole termitov pred kúpou!


2. Príznaky, ktoré bude inšpektor pri kontrole termitov hľadať

Pri kontrole termitov bude inšpektor hľadať všetky príznaky, ktoré svedčia o tom, že nehnuteľnosť bola napadnutá. Od trusu, cez bahenné rúrky, poškodenie dreva a iných materiálov až po aktívne okrídlené termity – to všetko sú príznaky problému a mali by sa vyhodnotiť.

Našťastie, kvalifikovaný inšpektori ako sme my, sú na to vybavený špeciálnymi nástrojmi a skúsenosťami.

Medzi ďalšie veci, na ktoré sa pozerá, patrí tesnenie okolo okien alebo dverí, ktoré mohlo byť narušené v dôsledku napadnutia alebo iných problémov.

Inšpektor pred vydaním správy zaznamená aj všeobecné informácie o prehliadanej konštrukcii a v prípade potreby sa bude zaoberať ďalšími otázkami.


3. Čo môžete urobiť, ak sa vo vašom novom dome objavia známky termitov

Ak máte podozrenie, že sa vo vašom novom dome nachádzajú termity, konajte rýchlo! Termity sú známe tým, že spôsobujú rozsiahle škody na domoch a majetku, preto je dôležité včas identifikovať príznaky a prijať správne opatrenia.

Keďže zvyčajne zostávajú mimo dohľadu a drevo poškodzujú zvnútra, nečakajte a začnite hľadať bežné príznaky pravdepodobného napadnutia. Napríklad bublinky farby a diery v stenách alebo podlahách, mokré škvrny alebo bahenné rúrky na vonkajších stenách, výkaly (nazbieraný odpad z hmyzu), krídla alebo odhodené krídla v blízkosti miest vstupu a mäkké drevo s tunelmi v celom povrchu.

Po zistení týchto príznakov sa obráťte na nás. Špecializujeme sa na likvidáciu termitov. Odborník ako my, môže určiť rozsah zamorenia, odporučiť vhodný plán ošetrenia pre váš dom a spolupracovať s vami na odstránení problému.

Okamžité prijatie opatrení je nevyhnutné na minimalizovanie ďalších škôd spôsobených termitmi.


4. Ako chrániť svoj dom pred budúcimi infekciami

Ochrana vášho domu pred termitmi môže byť náročná, pretože je ťažké ich odhaliť a môžu spôsobiť vážne škody.

Ak chcete svoj domov udržať v bezpečí, začnite tým, že znížite zdroje vlhkosti, ktoré priťahujú termity do budov. Uistite sa, že vaše základy sú v dobrom stave a opravte všetky trhliny vo vonkajších stenách. Pravidelne kontrolujte príznaky napadnutia vrátane bahenných rúrok alebo tunelov na stenách a krídel mŕtvych chrobákov okolo potenciálnych vstupných bodov, ako sú okná a dvere.

Zvážte každoročnú kontrolu škodcov a v prípade potreby ošetrenie profesionálnym deratizátorom.

Dbajte aj na to, aby sa v okolí domu nezhromažďovala voda, a skontrolujte drevený nábytok, či sa v ňom nenachádzajú známky činnosti, ako napríklad vyduté drevo alebo poškodený povrch.

Napokon, na konštrukčnú podporu používajte borovicové drevo, pretože je prirodzene odolné voči hnilobe spôsobenej termitmi.

Ak teraz podniknete tieto preventívne kroky, budete mať istotu, že váš dom je v bezpečí pred budúcim napadnutím termitmi.


Záver

Ak uvažujete o kúpe domu, je neuveriteľne dôležitá kontrola termitov. Títo škodcovia môžu spôsobiť nevýslovné škody na dome a inšpekcia vám dodá istotu, že vaša potenciálna kúpa je v dobrom stave.

Hoci väčšina inšpektorov domu skontroluje prítomnosť termitov, vždy je lepšie zavolať odborníka, aby nehnuteľnosť dôkladne preskúmal.

Ak ste teda na trhu s novým domovom, nezabudnite si do zoznamu povinných úkonov pridať kontrolu termitov.

A keď príde čas na kontrolu termitov, nezabudnite nám zavolať. Radi vám pomôžeme zabezpečiť, aby váš nový domov bol bez týchto nepríjemných škodcov.

Sme tu naozaj pre Vás

O nás

MR SERVIS je člen združenia DDD a cechu profesionálov – CERTIFIKOVANÁ FIRMA

ISO 9001 a ISO 14001

Vykonávame deratizáciu, dezinsekciu a dezinfekciu pre firmy, organizácie a domácnosti. Máme vyše 20 ročné skúsenosti v dannej problematike. Služby poskytujeme na vysokej úrovni s ohľadom na životné prostredie, zdravie ľudí a domácich zvierat. Pokiaľ máte problém s výskytom škodcov (hlodavce,hmyz) alebo chcete preventívne ochrániť Váš objekt, kontaktujte nás prosím, najlepšie emailom na mrservis.m@gmail.com